Na naši višji šoli se je uradno začel nov Erasmus+ program in vzdušje je že top!
To je že tretji zaporedni kombiniran intenzivni program (BIP), ki ga izjavajamo v okviru mednarodnega projekta “Slic design” Osnovna ideja projekta je povezovanje oblikovanja, načrtovanja izdelave in promocije izdelkov.
V januarju so študenti namreč v Italiji zasnovali kreativne ideje za sestavljivo pohištvo, nato smo te ideje načrtovali na Češkem, prototipe izdelkov pa izdelali v naših delavnicah. Študenti so s svojimi inovativnimi pristopi raziskovali, kako združiti estetiko, funkcionalnost in trajnost v oblikovanju pohištva za prijetne kavarniške ambiente.
𝐑𝐞𝐳𝐮𝐥𝐭𝐚𝐭 projekta? Č𝐮𝐝𝐨𝐯𝐢𝐭𝐢 𝐥𝐞𝐬𝐞𝐧𝐢 𝐢𝐳𝐝𝐞𝐥𝐤𝐢, ki so bili prvotno zasnovani in oblikovani v Italiji, nato pa so jih naši študenti izdelali v delavnicah. Pri izdelavi v delavnicah so sodelovali študenti lesarstva: Miha Kežmah, Lan Oček, Lukas Kocmut, Žiga Lovišček, Rok Cör.
Več si lahko pogledaš tukaj.
Pri nas sodeluje 24 študentov iz Italije, Češke, Litve in Slovenije – in komaj čakamo vse skupno ustvarjanje, ekskurzijo, nove ideje in večerne debate. 
Pripravljeni smo na nove izkušnje, nove prijatelje in kup nepozabnih trenutkov!
Let’s go, Erasmus crew!
Pri Erasmus projektu so sodelovali:
